20 kwiecień 2024

Jak ten czas leci...

Wydajemy kolejny już 6. numer naszego periodyku „Vivat Akademia”, który w kilkutysięcznym nakładzie staramy się przekazywać Wam, naszym absolwentom i wychowankom

fot. Paweł Stachnik

W ostatnich dwóch latach było w redakcji bardzo gorąco i ciekawie, bowiem najpierw obchodziliśmy Jubileusz 90-lecia uczelni, a w roku ubiegłym Jubileusz 65-lecia Stowarzyszenia Wychowanków AGH. Dziękujemy w tym miejscu bardzo serdecznie wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania jubileuszu naszego stowarzyszenia i tym kolegom którzy przekazali nam swoje opracowania na jubileuszową konferencję.

Troską redakcji periodyku jest informowanie naszych absolwentów i członków Stowarzyszenia Wychowanków AGH o aktualnych wydarzeniach w zacnych jej murach uczelni, a także staramy się zadbać o to abyśmy i my w niej pracujący, mogli się także doczytać Waszych opracowań, które z radością zamieszczamy w naszym periodyku.

W niniejszym opracowaniu zamieszczamy wspomnienia naszego kolegi Wiktora Woźniaka, który na prośbę kolegi Jurka Strzempka, zdążył je dla nas napisać, a którego wkrótce przyszło nam pożegnać na zawsze. Parafrazując słowa naszej górniczej pieśni, chciałoby się napisać o przyjacielu… „A gdy znowu góry się zachwiały i stanął Wiktor u światłości bram, to wszedł w tą światłość z tą błogą nadzieją, że miłość nasza towarzyszy mu tam…”.

Drodzy Wychowankowie!

Cieszymy się, że piszecie do nas. Ponawiamy naszą prośbę, zachęcającą Was drodzy absolwenci, członkowie SW AGH do wspólnego redagowania naszego periodyku. Dzielcie się z nami waszymi ważniejszymi osiągnięciami życiowymi, w zakładach pracy, organizacjach zakładowych, związkowych, stowarzyszeniowych, regionalnych, a nawet myśliwskich. Piszcie także o swoich chwilach spędzonych w murach naszej uczelni, o ciekawych wydarzeniach i wesołych przeżyciach, tak abyśmy odwzorowali atmosferę tamtych studenckich lat i nie tylko, tak często ujawnianych przez Was na spotkaniach towarzyskich.

Chwyćcie za pióra, miejcie radość z pisania do nas, do czego Was gorąco namawiamy i czego wam serdecznie życzymy.

Artur Bęben
Redaktor Naczelny

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,
mokrego dyngusa,
mnóstwa wiosennego optymizmu